ГОЛОВНА – Новини

28 Лютого 2018

Вода – необхідний атрибут спортсмена

Будучи активними прихильниками здорового способу життя, займаючись різними видами спорту і дотримуючись принципів здорового харчування, ми часто нехтуємо ще однією важливою складовою нашого спортивного життя – водою. Яку роль відіграє вона під час тренувань? Яку воду і скільки потрібно (і чи потрібно взагалі) пити під час фізичних навантажень?

Всім відомо, що підвищені фізичні навантаження при заняттях спортом сприяють підвищенню потовиділення (бігуни, наприклад, втрачають до 300 грам води на кожен подоланий кілометр) – цілком природно, що організм, що втратив рідину, вимагає її заповнення. Посилені фізичні навантаження підвищують активність роботи не тільки внутрішніх органів, але і метаболічних процесів на клітинному рівні – а клітинам потрібна вода. Перший симптом – сухість у роті: організм дає сигнал, що пора попити. До нього варто прислухатися. а ось зневоднення організму може мати найсумніші прояви: запаморочення, нудоту, слабкість серцебиття, втрату витривалості.

 

Виникає питання:Що пити, щоб уникнути цих наслідків: вода, енергетичні напої або, може, протеїнові коктейлі? Соки, чай та інші (навіть спортивні) напої не годяться для цілей відновлення водного балансу: вони можуть містити в складі стимулюючі засоби, що прискорюють процес зневоднення організму. Правильна відповідь – вода, мінералізована, обов’язково негазована. Мінеральна вода ДЕВАЙТІС-СПОРТ ідеально підходить для заповнення водного балансу в організмі під час спорту!

 

Адже найголовніше правило при прийомі води – її якість! Протікаючи підземними річками від Карпатських гір, вода ДЕВАЙТІС-СПОРТ, очищена самою природою, одразу зі свердловини потрапляє до пляшок. Вода не збагачується додатково жодними хімічними елементами чи мінералами. Її природно збалансований хімічний склад абсолютно підходить для поповнення водного балансу організму людини. Саме тому столова мінеральна вода ДЕВАЙТІС-СПОРТ підходить для вживання під час фізичних навантажень.

 

Скільки ж і коли пити під час занять спортом?

 

Загальні принципи прості:

– за 1,5-2 години до інтенсивних занять варто випити 300-500 мл води;

– за 15 хвилин до тренування можна ще раз попити (приблизно 100 мл води);

– під час занять доцільно кожні 15 хвилин випивати по 50-100 мл питної води; якщо пити важко, але жага не дає спокою, можна просто прополоскати рот водою, як це роблять під час бою боксери;

– після тренування – 100-200 мл, але ні в якому разі не холодної води, краще теплої або хоча б кімнатної температури (не нижче 12-15 градусів).

 

Як бачимо, пити під час тренувань потрібно часто, а тому мінеральна вода ДЕВАЙТІС-СПОРТ стає незамінною завдяки зручному дозатору та спортивній пляшці.

 

Підводячи підсумки, можна сказати, що пити воду в тренажерному залі потрібно. Витримуючи оптимальний рідинний баланс, ДЕВАЙТІС-СПОРТ допоможе тренуватися в комфортному режимі і отримувати від процесу тренування результат і задоволення.